Актуелно

Апел возачима

11.07.2025.
ПУ Пријепоље

Припадници Министарства унутрашњих послова у Пријепољу искључили су из саобраћаја двојицу возача који су возили под дејством алкохола и једног под дејством психоактивних супстанци.

Полиција је задржала возача „шкоде“ (54) који је управљао возилом са 1,86 промила у организму и возача „фијата“ (35) који је возио под дејством кокаина и против њих ће бити поднете одговарајуће прекршајне пријаве.

Из саобраћаја је искључен и возач „фолксвагена“ (50) који је, возећи са 2,56 промила алкохола у организму, изазвао саобраћајну незгоду, тако што је ударио у друго возило, а у овој незгоди нико није повређен.

Он је спроведен судији Прекршајног суда у Пријепољу који му је изрекао новчану казну у износу од 130.000 динара.

Апелујемо на возаче да не возе под дејством алкохола и психоактивних супстанци, као и да поштују све саобраћајне прописе, јер на тај начин чувају свој и животе других учесника у саобраћају.